Proč nebyl doposud vynalezen lék na rakovinu


Rakovina je nemoc, kterou trpí stále větší procento lidské populace. Samozřejmě se může zdát, že za to může moderní životní styl, avšak není tomu tak. Ve skutečnosti jsou za tento nárůst odpovědny především dva hlavní faktory. Tím prvním je mnohem lepší diagnostika, což znamená, že ji objevíme u více lidí, a také zvyšující se průměrná délka života, neboť člověk má tak mnohem více času, aby onemocněl. V každém případě nejspíš budeme souhlasit, že to je jedno z nejhorších onemocnění, které může člověka postihnout. Pomalu a často i bolestivě jej zabíjí, a v mnoha případech je léčba v podstatě nemožná, nebo pacientův stav dokonce značně zhorší, a to s nejistým výsledkem.

 

lék na rakovinu zatím neexistuje

 

Je tedy pochopitelné, že se lidé ptají po léku na rakovinu. A mnoho senzačních článků v novinách každou chvíli tvrdí, že se nějaký objevil, ale nikde nic. Jak je to možné? Především proto, že je to složitější, než by si člověk myslel. Jistě, řekneme rakovina, avšak toto označení zahrnuje mnoho nejrůznějších typů. Navíc může propuknout v podstatě na kterémkoliv místě lidského těla, a je jasné, že například léčba žlučníku vyžaduje úplně něco jiného, než třeba léčba kostí. Vždy je tedy nutné mít lék nejen na konkrétní specifický typ rakoviny, ale také na konkrétní specifický orgán, což rozhodně není nijak jednoduché.

 

očkování proti rakovině děložního čípku

 

Navíc přidejme fakt, že se v podstatě nejedná o cizí těleso, jako jsou viry či bakterie, ale jsou to vlastní buňky daného těla. Například u viru můžeme podat lék, který zahubí právě ten daný virus, naprosto bez problému. Ovšem podat tělu lék, který zabije jeho vlastní buňky? To už je něco jiného. Jak zajistíme, že bude cílit jen a pouze na ty rakovinné, a ty zdravé nechá na pokoji? To je něco, co zatím neumíme.Proto to bohužel vypadá, že v nejbližší době se na tomto poli prozatím nic nezmění. Naštěstí již u některých druhů existuje očkování, což je alespoň v tomto ohledu krok kupředu.